Naujienos

Šventė Kretingos rajono globėjams

Liepos 1 dieną Kretingos socialinių paslaugų Globos centras organizavo šventę esamiems ir būsimiems globėjams bei jų globojamiems vaikams. Šventė, vykusi Kretingos dvaro saldaininėje, susidėjo iš dviejų dalių: pirmiausia, visi, dideli ir maži, linksmai klegėdami raitėme karštą karamelę ant pagaliukų, o vėliau - sugarmėjome į kavinę. Kavinėje, susėdus prie stalų, buvo išreikšta nuoširdi padėka kiekvienam globėjui, kuris nepabijojo ir suteikė šeimą tėvų globos netekusiems vaikams, įteikiant po gėlę, išsakant nuoširdžius žodžius apie juos.

LIEPOS PIRMĄJĮ SEKMADIENĮ MINIMA GLOBĖJŲ DIENA

Šiuo metu Lietuvoje vaikus globoja 3839 šeimos ir jose auga 4936 vaikai. 1777 vaikai vis dar auga Vaikų globos institucijose. 2020 metai Lietuvoje paskutiniai, kai vaiko globėju gali tapti institucijos (vaikų globos namai). Ši savaitė visoje Lietuvoje skirta globos ir įvaikinimo viešinimui, kad ir tie 1777 vaikai galėtų gyventi šeimose.

KRETINGOS SOCIALINIŲ PASLAUGŲ CENTRAS

Švęskime globėjų dieną

 

Kiekvieną pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena. Šią datą 2017 metais Lietuvos Respublikos Seimas įrašė į Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymą. Artėjančios šventės proga sveikiname visus globėjus, įtėvius ir dėkojame Jums už suteiktą galimybę tėvų globos netekusiems vaikams turėti šeimą, pajusti meilę, rūpestį, saugumą, vėl iš naujo patikėti suaugusiųjų pasauliu. Ačiū už Jūsų gerumą ir dideles širdis, ačiū, kad esate.

IEŠKOME GLOBĖJŲ (RŪPINTOJŲ) VIENOS ŠEIMOS VAIKAMS

      Kretingos socialinių paslaugų centro Globos centras ieško globėjo (rūpintojo) dviem dvylikos ir trylikos metų vienos šeimos vaikams. Jei kurioje nors rajono/miesto savivaldybėje yra fizinių asmenų ar šeimynų, galinčių nuolatinai globoti (rūpintis) minėtus vaikus, prašome informuoti Globos centrą telefonu 8 675 75261. Neatmetama galimybė pirkti bendruomeninių vaikų globos namų paslaugas.

NEMOKAMA ASMENINIO ASISTENTO PASLAUGA NEĮGALIESIEMS

       
Neįgalių asmenų artimieji neretai nuogąstauja, kad bijo susirgti – kas tada padės? Kai kurie artimieji metų metus nebuvo išėję į kiną ar į svečius, nes negali palikti neįgalaus šeimos nario vieno, o svetimas kažin ar sutiks, ar sugebės  prižiūrėti neįgalų asmenį. Kartais artimųjų hipergloba kartais slopina neįgaliojo savarankiškumą. Taigi asmeninis asistentas būtų tas žmogus, kuris padėtų spręsti  jums iškilusius sunkumus. Asmeninis asistentas atvyks pas Jus, jei jūs gyvenate: mieste, kaime, vienkiemyje ir t.t.

PARENGTA NAUJA GLOBĖJŲ GRUPĖ

      2020 M. BIRŽELIO 3 D.
      Septintasis, paskutinis, mokymų pagal Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programą Pagrindinės dalies užsiėmimas. Savo namuose priglausti tėvų globos netekusius vaikus pasirengė trys šeimos. Viena dalyvė galutinai apsisprendė įgyvendinti savo jau seniai puoselėtą svajonę tapti budinčia globotoja ir lankyti Specializuotus mokymus.

DVT vaikai laiką leido gamtoje

       Dienos veiklos tarnybos vaikai Tarptautinę vaikų gynimo dieną praleido gamtos prieglobstyje. Ant laužo buvo kepamos dešrelės, žaidžiami žaidimai, atliekami vaikų jogos pratimai, piešiamas piešinys ,,Mano spalvotas pasaulis". Tai buvo linksmai ir įdomiai praleistas laikas.

Rankų darbo dovanos Dienos veiklos tarnybos vaikams

       Artėjant Vaikų gynimo dienai Dienos veiklos tarnybos vaikai sulaukė netikėtos dovanos. Kretingos rajono gyventoja Aušra Čėsnienė vaikams padovanojo savo rankų darbu įrengtus kambarėlius vaikų žaidimams ir edukacijai. Kiek daug šiuose darbeliuose įdėta meilės, kruopštumo ir kūrybos! 

        Vaikai džiaugėsi gauta dovana ir nuoširdžiai dėkojo Aušrai Čėsnienei.