NEMOKAMA ASMENINIO ASISTENTO PASLAUGA NEĮGALIESIEMS

       
Neįgalių asmenų artimieji neretai nuogąstauja, kad bijo susirgti – kas tada padės? Kai kurie artimieji metų metus nebuvo išėję į kiną ar į svečius, nes negali palikti neįgalaus šeimos nario vieno, o svetimas kažin ar sutiks, ar sugebės  prižiūrėti neįgalų asmenį. Kartais artimųjų hipergloba kartais slopina neįgaliojo savarankiškumą. Taigi asmeninis asistentas būtų tas žmogus, kuris padėtų spręsti  jums iškilusius sunkumus. Asmeninis asistentas atvyks pas Jus, jei jūs gyvenate: mieste, kaime, vienkiemyje ir t.t.
Teisę į asmeninio asistento paslaugas turi asmenys nuo 16 metų.
       Asmeninio asistento paslaugos tikslas – suteikti žmogui pagalbą atsižvelgiant į jo individualius poreikius. Asmeninis asistentas gali padėti žmogui apsirengti, susitvarkyti su buities iššūkiais Gali lydėti į sveikatos priežiūros, užimtumo ar kitą instituciją, taip pat kur jūs norėsite praleisti laisvalaikį. Asmeninis asistentas gali padėti apsipirkti: pavyzdžiui, sutrikusio regėjimo asmeniui perskaityti etikečių turinį, padėti surasti jam norimą prekę ir t.t.; neįgaliojo vežimėlyje sėdinčiam asmeniui pasiekti, kas padėta aukštesnėse lentynose; kurie turi klausos sutrikimus, gali padėti komunikuoti su pardavėjomis ar konsultantais. Asmeninis asistentas gali panešti pirkinius, kurie negali nešti sunkių daiktų ir pan. Maksimalus pagalbos laikas – 4 val. per dieną, 7 d. per savaitę.
       Taip pat asmeninis asistentas gali padėti užmegzti bei palaikyti socialinius santykius su aplinka – pagelbėti žmogui, jei jis patiria problemų kalbėdamas, orientuodamasis laike ir aplinkoje, laikydamasis dienos režimo, planuodamas finansus, vartodamas vaistus ir pan.
Norintys gauti konsultaciją ar papildomos informacijos, gali kreiptis į Kretingos socialinių paslaugų centro Bendruomeninių šeimos namų koordinatorę Daivą Manukian (J. K. Chodkevičiaus g. 10 -105 kab. Kretinga, tel. 8 602 35744., el. p. daiva.manukian@spc.kretingos.lt; Facebook: Kretingos Bendruomeniniai Šeimos Namai
Prašymus priima Socialinės paramos skyrius (J. K. Chodkevičiaus g. 10 - 305 kab., Kretinga.,
tel. 8 445 54754., el. p. margarita.lipskiene@kretinga.lt.
        Asmeninio asistento paslauga teikiama įgyvendinant projektą „Kompleksinių paslaugų Kretingos rajono šeimoms teikimas“.