Surengtas seminaras – viešoji konsultacija apie tuberkuliozės aktualijas

2019 m. balandžio 2 d. Kretingos socialinių paslaugų centre buvo surengtas seminaras – viešoji konsultacija apie tuberkuliozės valdymo aktualijas Kretingos rajone.

Ši konsultacija buvo skirta socialiniams darbuotojams ir rajono seniūnijų seniūnams. Renginio dalyviai buvo supažindinti su tuberkuliozės epidemiologine situacija Kretingos rajone, pagrindiniais teisės aktais, reglamentuojančiais tuberkuliozės atvejo valdymą, aptartos tuberkuliozės prevencijos problemos bei tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimas, siekiant savalaikio tuberkuliozės atvejo išaiškinimo ir prevencinių priemonių taikymo.

Su tuberkuliozės klinikiniais požymiais, naujausiais diagnostiniais metodais ir gydymu dalyvius supažindino VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialo gydytojas pulmanologas Saulius Diktanas. Gydytojas atsakė į visus socialinių darbuotojų užduotus klausimus, paaiškino kaip saugoti savo sveikatą dirbant su rizikos grupės žmonėmis.

Apie sergamumą tuberkulioze Kretingos rajone, ligos valdymą ir prevenciją kalbėjo Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Brigita Kairienė.

Kretingos rajono savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vyr. specialistė (savivaldybės gydytoja) Zita Abelkienė informavo apie DOTS kabinetų veiklą mūsų rajone, o skyriaus vedėja Danutė Blagnienė paantrino konsultacijoje dalyvavusiems socialiniams darbuotojams dėl nesaugių jiems darbo sąlygų, kylančios grėsmės jų sveikatai.